Spouštíme nový projekt:
PÍŠŤALKA

Zjistit více

O novém projektu

Hlas každých varhan vzniká rozechvěním vzduchu v píšťalách od těch největších v tónech hlubokých, až po píšťalky nejmenší, vydávající vysoké tóny. Nechali jsme se tedy inspirovat píšťalkami a připravili jsme projekt „PÍŠŤALKA“, který není primárně hudebním, ale výtvarným.

Oslovili jsme několik desítek profesionálních i amatérských výtvarníků a s potěšením Vám můžeme oznámit, že naprostou většinu z oslovených tento projekt tak zaujal, že se do něj velmi ochotně zapojili. Vytvářejí umělecká díla na společný formát, jehož základem je překližková deska o rozměrech A4 a malá dřevěná píšťalka. Svá díla po dokončení zcela zdarma předají našemu spolku a v konečné fázi je nabídneme v dražbě k prodeji. Podstatná část výtěžku z dražby bude věnována do veřejné sbírky na obnovu varhan v Bazilice Panny Marie Sedmibolestné v Bohosudově.

Před vlastní dražbou proběhne i několik výstav všech takto získaných uměleckých děl. Máte se tedy nač těšit. A zdaleka to nebudou jen malby nebo kresby, ale také koláže, fotografie, a dokonce i díla z keramiky a různých dalších výtvarných technik.

Všem zúčastněným výtvarníkům bychom chtěli nejen touto cestou vyjádřit upřímné poděkování.