Spustili jsme nový projekt:
PÍŠŤALKA

O novém projektu

👑 TŘÍKRÁLOVÁ AUKCE Píšťalka
👑 1.1. - 8.1.2023 18 hodin
👑 https://varhanybohosudov.cz/pistalka/vystava

Poslední příležitost jak si koupit některý z obrázků s píšťalkou v dobročinné aukci Píšťalka se právě teď otevírá v Tříkrálové aukci. Nebojte se, vše je jednoduché a intuitivní. Klikněte na https://varhanybohosudov.cz/pistalka/vystava , kde jsou k dispozici obrázky, které nenašly zatím svého kupce v hlavní aukci. V pravém horním rohu běží čas. Klikněte na obrázek, který se vám líbí a otevře se vám jednoduchý formulář, který vyplňte. Všechny obrázky budou k dispozici do 8.1.2023 do 18 hodin.. První příhoz je Kč 100,- další pak od Kč 50,-. Neváhejte tedy, prosím, a získejte některý z nich.

Hlas každých varhan vzniká rozechvěním vzduchu v píšťalách od těch největších v tónech hlubokých, až po píšťalky nejmenší, vydávající vysoké tóny. Nechali jsme se tedy inspirovat píšťalkami a připravili jsme projekt „PÍŠŤALKA“, který není primárně hudebním, ale výtvarným.

KDYŽ UMĚNÍ POMÁHÁ. Oslovili jsme několik desítek profesionálních i amatérských výtvarníků a s potěšením Vám můžeme oznámit, že naprostou většinu z oslovených tento projekt tak zaujal, že se do něj velmi ochotně zapojili. Vytvořili umělecká díla na společný formát, jehož základem je překližková deska o rozměrech A4 a malá dřevěná píšťalka. Svá díla po dokončení zcela zdarma předala našemu spolku a v konečné fázi je nabídneme v aukci k prodeji. Podstatná část výtěžku (80%) z aukce bude věnována do veřejné sbírky na obnovu varhan v Bazilice Panny Marie Sedmibolestné v Bohosudově.

Slavnostní vernisáž výstavy všech darovaných uměleckých děl proběhla 17. 9. 2022 v prostorách poutní baziliky v Bohosudově v rámci Bohosudovského festivalu. Atmosféru doplnil hrou na varhany pan Radek Rejšek, regenschori pražské Lorety. Vystaveno bylo všech 64 děl vytvořených různými technikami, od fotografie, malby, koláže, přes techniky práce s tkaninami, přírodninami nebo sklem, až po krásné keramické varhany i s varhaníkem.

U příležitosti otevření výstavy byla také zpřístupněna elektronická galerie všech děl na webových stránkách spolku https://varhanybohosudov.cz/projekt-pistalka.

Pokud si některé z děl budete mít zájem koupit, vlastní aukce bude zahájena první adventní neděli a tedy 27. listopadu 2022 a to elektronicky opět na webu spolku. Do aukce bude zařazeno každý den několik vybraných děl a každé bude v aukci přesně po dobu 7 dnů. Nabídka posledních děl bude zahájena 16. prosince a ukončena 23. prosince 2022. U každého z děl si můžete už nyní zadat emailovou adresu pro upozornění, kdy zrovna váš „obrázek“ půjde do aukce.

V případě, že se v akci některé dílo neprodá, bude možnost jeho přímého prodeje na závěrečné výstavě neprodaných děl v průběhu svátků Vánoc a to v Bazilice Paní Marie Sedmibolestné v Bohosudově.

Všem zúčastněným výtvarníkům bychom chtěli nejen touto cestou vyjádřit upřímné poděkování.

Naše příznivce, hudební a výtvarné přátele a vás všechny srdečně zveme na virtuální prohlídku výstavy děl a budeme velice rádi, pokud se najdou mezi vámi zájemci, kteří si v aukci jednotlivá díla zakoupí.